Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Únor 2017

Fotky z 84. pochodu

17. února 2017 v 9:38

Vězte, že do Galerie - Fotky - 84. pochod byly nahrány fotografie
z úspěšného nočního výletu na královnu našich nejoblíběnějších hor - Milešovku,
znalci též nazývanou Myšilovkou (podle kočky co zde snad ještě žije).díky Mojmírovi za zorganizování a všem dalším deseti lidem za účast
a někdy brzy snad na viděnou

Roman

84. pochod za úplňku

7. února 2017 v 11:04 | Roman

Milí přátelé nočních výletů za Měsícem,

po delší době se podařilo zorganizovat večerní
úplňkové putování - díky vytrvalému spolupoutníkovi Mojmírovi.
Již déle se nešlo na matičku Českého středohoří Milešovku, nyní to tedy bude napraveno.
Pozvánka v Galerii.
ať se to vydaří

RomanKontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz