Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Z cesty do Vídně...

8. října 2015 v 15:29 | Roman
Ahojte,

sic nakonec jen dvojice poutníků, úplňkový výlet se přesto myslím povedl a pozorování zatmění Měsíce vyšlo náramně.
Fotky z třídenního putování a z rozhlednového pozorování a neprofesionálního focení zatmění dávám do Galerie.
Tak si je vychutnejte ať víte o co jste přišli. (příště dám vědět s větším předstihem)

Roman
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anetka Anetka | E-mail | Web | 5. července 2016 v 10:47 | Reagovat

Vídeň je krásná. Moc se mi líbí, hlavně mi přijde, že jsou tam přehledné silnice. U nás doporučuji reflexní pásky pro chodce http://www.altima.cz/clanek/36-poridte-si-reflexni-prvky-pro-chodce-jsou-povinne-a-hrozi-pokuta-.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz