Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Březen 2015

80. pochod!!!! Praha - Říp + Dolní Poohří

16. března 2015 v 18:25 | Roman

Milí náměsíčníci,

o Velikonocích proběhne již 80. úplňkový pochod !!!! a bude to zároveň
12. ročník našich pravidelných putování z Prahy na Říp.
Pro ty, co se pěší cesty na Říp ještě úplně nenasytí,
je nachystáno pokračování v neděli odpoledne a celé pondělí
putování Přírodním parkem Dolní Poohří.
Nocleh ze soboty na neděli v Jeviněvsi u vinařů
(ve spacáku v podkroví za cca 50 Kč nebo postel v jejich penzionu za 300 Kč),
z neděle na pondělí se bude spát v zámecké ubytovně v Libochovicích za 230 Kč.

Přijďte a vezměte s sebou své kamarády a známé,
také jsou srdečně zváni vaši čtyřnozí společníci.
Vše potřebné najdete v pozvánce
v Galerii - Pozvánky na putování.

na putování se těší
vrchní náměsíčník

RomanKontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz