Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Květen 2014

Jedenácté putování na Říp

23. května 2014 v 12:30 | Roman
Milé náměsíčnictvo,

rok uplynul a opět je tu tradiční putování na Říp, opět dvoudenní jako vloni, nyní ovšem výjimečně v pátek a sobotu 13. - 14. června. Půjdeme klasicky po červené značce podél Vltavy do Kralup a večer první den cesty opět navštívíme a přespíme v Jeviněveském vinařství, kde nás již minule vlídně přijali a pohostili výborným vínem.
V sobotu dojdeme zbývajících asi 10 kilometrů na Říp a sejdeme dolů do Krabčic a Roudnice nad Labem.
Ti co chtějí přespat ve vinařství, nechť se mi, prosím, nahlásí a vezmou si spacák.
Budeme se na vás tedy těšit ať už se k nám přidáte odkudkoli.Pozvánka v menu vlevo nahoře.

všechny chůzemilce zdraví vrchní náměsíčník

Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz