Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Květnové Máchovské putování sdružení PILGRIM

8. dubna 2014 v 16:08 | Roman
Ahojte,

náš zpřízněný poutník Jirka Zemánek pořádá s přáteli ze sdružení PILGRIM
o prvním květnovém víkendu (ne)tradiční Máchovské putování.
Srdečně zveme a z vlastní zkušenosti doporučujeme :-) !
R.
_________________________

Milí přátelé, dovolujeme si vás srdečně pozvat na
Malé máchovské putování Kokořínskem
z Liběchova na Pustý zámek a dál přes Olešno a Housku na Bezděz

sobota 3. - neděle 4. května 2013

Jako každoročně i letos naším "malým máchovským putováním" oslavíme májový čas rozkvetlého jara a lásky a vzdáme hold Karlu Hynku Máchovi a krajině, které tolik miloval - Kokořínsku a Podbezdězí. Tentokrát jsme zvolili trasu (46 km), která povede z Liběchova přes Tupadly na Pustý zámek a odtud východním směrem přes Střezivojice do Olešna a dál pak známou cestou na Housku a odtud přes Bořejov a Okna na Bezděz. Můžete s námi putovat podle svého vlastního uvážení: buďto absolvovat celou trasu nebo se k nám během putování kdekoliv připojit. Zájemce o putování prosíme, aby se nám ozvali emailem nebo telefonicky na kontakty uvedena na poslední straně pozvánky.

Pátek 2.5. Liběchov - předvečer putování v Kouzelném sadu:
Na putování se vydáme z Liběchova v sobotu 3. května v 8 hodin ráno, ale již v pátek
2. května vás srdečně zveme na poutnický večer v "KOUZELNÉM SADU", který spravuje spolek Všechno dobře dopadne. Večer začne ve 20 hod a společně s Ivo Kokrmentem vás v něm seznámíme s projektem Cesty poezie K.H.M. a Potulnou univerzitou přírody. Do Kouzelného sadu najdete cestu tudy: http://www.vsechnodobredopadne.cz/?page_id=15


Sobota 3. 5.: Liběchov - Houska (29 km)
Sejdeme se v Liběchově na Náměstí Václava Levého u zámku, odkud se v 8 hod vydáme na cestu.
Půjdeme po modré turistické značce směrem k tajemným skalním sochařským objektům v lese Nad Hubenovem - jeskyni Maří Magdalený, Harfenici a Hadovi -, které jsou připisovány sochaři Václavu Levému. Od skály s reliéfem Hada sejdeme do Tupadel. Z Tupadel budeme pokračovat kolem neorománského zámečku Slavín po zelené turistické značce přes Království do Osinalického sedla a na Rač (360 m n.m.), na jehož hřebeni navštívíme pozoruhodný středověký skalní hrádek Pustý zámek. --- Odtud se vydáme po žluté značce na vrch Nedvězí (458 m n.m.), odkud je nádherný kruhový rozhled od kraje. Z Nedvězí pokračujeme po žluté a po modré do Střezivojic a odtud přes Kosteličky do krásného skalního dolu, jímž budeme procházet až na Ovčácká vrch (366 m n.m.) a do půvabné vesničky Olešno s řadou starých roubených domů, kde žije sochař Petr Císařovský, autor loga PILGRIMU. (viz: www.cisarovsky.com)
Z Olešna sejdeme na silnci a odtud se vydáme po červené krásnou starou cestou bukovým lesem pod vrchem Druclík (480 m n.m.) na vyvýšeninu s hradem Houska - je odtud jedinečný výhled do krajiny s impozatní dvouhorou Malého a Velkého Bezdězu na obzoru. Navštívíme Luňákovu kapli s půvabnými obrazy svatých od Venduly Císařovské a svá znavená těla občerstvíme ve známé hospůdce "Na konci sil". V noci navštívíme bukový les nad houseckým hradem, kde se zaposloucháme do "velebného hučení lesů" (KHM) a bude-li jasná noc budeme pozorovat hvězdy. Na Housce přespíme.

Neděle 4.5: Houska - Bořejov - Okna - Bezděz (17 km)
Druhý den se vydáme z Housky po modré turistické značce k rozcestí u Smrkového hřebene a odtud po žluté do Bořejova k baroknímu kostelu Sv. Jakoba Staršího s novodobým oltářním obrazem poutníka Sv. Jakuba. Je odtud krásný výhled na Bezděz i Housku. Z Bořejova budeme pokračovat do Ždírce a odtud pak kolem domu básníka Čaroděje OZ (Lubomíra Droždě) polní cestou pod vrchem Tachov do Oken a dál lesem po zelene značce až do obce Bezděz. Odtud vystoupáme krásnou strmou kamenitou cestou na vrchol Bezdězu (604 m n.m.) s hradem. Navštívíme hrad s jeho nádhernou gotickou kapli, vystoupáme na rozhlednu a potěšíme se dalekým rohledem do krajiny . Vzpomeneme na Karla Hynka četbou jeho prózy "Večer na Bezdězu". Sejdeme do obce Bezděz a vrátíme se vlakem zpátky do Prahy.

SPOJE:
Praha - Mělník / sobota 3. května:
AUTOBUS z autobusového nádraží u vlakového nádraží v Praze Holešovicích:
odjezd z Prahy v 6:50 (nást. č. 4) - příjezd do Liběchova 7:45

(Pokud se chcete v pátek 2. května zúčastnit "poutnického večera v Kouzelném sadě"
v Liběchově, můžete se do Liběchova dopravit z Prahy z Holešovického nádraží autobusem:
odjezd z Prahy (nást.č. 3) v 18:10 - příjezd do Liběchova v 19:05)

Bezděz - Praha / neděle 4. května:
VLAK z vlakového nádraží v obci Bezděz:
odjezd z Bezdězu ve 14:50 - příjezd do Mladé Boleslavy hl.n. 15:20
odjezd z Mladé Boleslavy hl.n. v 15:24 - příjezd do Prahy v 16:39
(Další spoj do Prahy odjíždí z Bezdězu v 15:20 - příjezd do Prahy v 18:11; s přestupy
v Bakově nad Jizerou, Ml. Boleslavy hl.n.)

PILGRIM, o.s. - kontakt a další informace:
Jiří Zemánek, email: sarvanga@centrum.cz , mobil: 777 117 466
Ivo Kokrment, email: ivo.kokrment@gmail.com, mobil: 605 266 184
Tomáš Hrůza, email: tomashruza@gmail.com, mobil: 775 052 607

NEZAPOMEŇTE si vzít sebou náplasti na puchýře! Nejlepší značka je "COSMOS"!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz