Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Březen 2014

Nedělní putování u Prahy

13. března 2014 v 9:27 | Roman
Přátelé,

náš příznivec Jiří Drbal by vás rád pozval v neděli 16. března na druhý "pražský" úplňkový výlet..
viz níže..
hezké jaro!

Roman

Dobrý den,

lidi z Prahy a okolí zvu opět po měsíci na společný úplňkový výlet. Tentokrát vyrazíme ze železniční stanice Vrané nad Vltavou v neděli 16.3. v 18.30. Trasa měří kolem 18km a končí ve vlakové stanici Modřany, kde jezdí i tramvaj a kam bychom měli dojít kolem 23hod.
Půjdeme přes Zvolskou Homoli, Jarov, Hradiště Závist a Šance, nad Komořany a Modřanskou roklí k Vltavě. V případě zájmu bude možné prodloužení podél Vltavy až do Bráníka, asi 3km.
Kdo budete chtít přijít, dejte prosím předem vědět na mail jdrbal@atlas.cz nebo o víkendu na telefon 777581570, abychom se v případě špatného počasí mohli domluvit na změně nebo pokud by se nikdo nepřihlásil, abych se na tento termín nemusel vázat, uveďte na sebe tel.


Děkuji a těším se naviděnou.


Jiří Drbal


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz