Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Únor 2014

Úplňkově-valentýnský noční pochod v Praze

11. února 2014 v 10:42 | Roman

Milí příznivci nočních výletů,

ozval se nám pan Jiří Drbal z Prahy, že by rád zkusil pořádat noční úplňkové pochody v Praze.
První pokus učiní již tento úplňkově/valentýnský pátek 14. února (úplněk v 00:53 ráno).
Sraz je ve 21:30 na metru Roztyly (u výstupu z metra), půjde se přes Kunratický les, Kunratice,
Šeberov, Kateřinky, přes Milíčovský les k Botiči a kolem Hostivařské přehrady
k zastávce MHD Hostivařská č. 22, 26, 57 a 59 či k nádraží Hostivař.
Příchod k cíli asi v 02:00 hod. Délka trasy je cca 16 - 18 kilometrů.
Kontakt: jdrbal@atlas.cz, 777 581 570

srdečně zveme :-)

Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz