Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Pochod na Říp se blíží

2. května 2013 v 9:35 | Roman
Přátelé náměsíčníci,

vězte, že o víkendu 25. - 26. května proběhne tradiční pochod z Prahy na Říp, již 10. ročník.
Tentokrát uvažujeme o pozdějším sobotním startu z Prahy, večerním přespání v Jeviněvsi (cca 10 km před Řípem),
návštěvě místního vinařství, pozorování Měsíce a trochu vzpomínání na naše zesnulého kamaráda poutníka Jima, kterému bude tento pochod také in memoriam věnován.
V neděli ráno bychom pak vyšli přes Ctiněves na Říp, kochali se výhledy, navštívili rotundu a sešli do Roudnice n.L.
Přidat a odpojit se budete moci kdekoli na trase. ( Pokud to nevyjde, půjdeme klasicky až na Říp)
Zablokujte si tedy víkend na tuto příjemnou procházku údolím Vltavy a Podřipskem.
Vezměte s sebou své přátele a své milé čtyřnožce.
Již brzy detailní pozvánka na blogu a v mailové rozesílce.

na výlet a setkání s vámi se těší a zdraví
vrchní náměsíčník

Roman

PS: v minulých dvou měsících se uskutečnily dva narychlo mezi kamarády svolané kratší noční pochody (jedne poblíž Ústí, druhý v Brně) bez širších pozvánek, tak snad pochopíte, že jsme je nestihli sem vyvěsit. Zaznamenány ale budou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz