Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Duben 2012

Putování na Říp v sobotu 5. května

15. dubna 2012 v 19:36 | Roman
Vážení a milí,

opět po roce je tu nabídka celodenní úplňkové procházky malebným vltavským údolím a podřipskými lesy na vrchol kopce, kam by měl alespoň jednou za život vystoupit každý z nás - kdo tak ještě neučinil, má ideální možnost to napravit :-).
Po červené turistické značce se společně vydáme již za necelé tři týdny,
v sobotu 5. 5. 2012 , v předvečer úplňku.
Můžete jít celou trasu z Prahy (cca 48 km) či se připojit na téže trase v kratší variantě (35 km z Řeže, 25 km z Kralup, 15 km z Nových Ouholic či např. 6,5 km z Roudnice n.L.)
nebo si vymyslet trasu úplně svou. Podél cesty je mnoho občerstvovacích možností.
Kdo by se rozhodl pro zkrácení pochodu, díky mnoha vlakovým zastávkám podél trasy to není žádný problém. Vítáni jsou také cyklisté, koloběžkáři a vaši čtyřnozí kamarádi.
Setkání úplňkochodců na Řípu plánujeme cca mezi 19:30 - 21:30 hodinou, bufet v chatě bude proto otevřen mimořádně déle. Kdo bude chtít, může přespat ve spacáku za rotundou.
Akce se koná za každého počasí.
Detaily pochodu najdete v Galerii - Pozvánky na putování,
případně volejte 605 151 475 (T-Mobile) nebo 775 485 435 (Vodafone).

na příjemnou jarní procházku se těší vrchní náměsíčník
Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz