Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

68. úplňkochod přes Varhošť

6. března 2012 v 23:59 | Zbyněk
Kdo se chce ve čtvrtek 8. března 2012 navečer projít za lunosvitu nechť se připojí:
sraz v 17.00 na nádraží Ústí n.L.-Střekov, odj. 17.08 Os do Sebuzína, odtud po žluto-zelené na vrchol Varhošť, 639 m.n.n. + 14 m. rozhledna = nádherný výhled, pak přes Čeřeniště a Novou Ves zpět do Ústí, to celé by mělo být do 15 km.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 uplnkovichodci uplnkovichodci | 9. března 2012 v 19:34 | Reagovat

Šli jsme 2+2 psi, nádhernej západ slunka ze Sebuzína (viz galerie > fotky Z:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz