Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

67. úplňkochod na Komáří vížku

4. prosince 2011 v 12:28 | Zbyněk
Máme tu pro Vás pozvánku na další procházku, tentokrát po lehce zvlněném hřebeni Krušných hor. Doufejme, že počasí vyjde alespoň tak jako loni, a když se alespoň na chvíli ukáže měsíc, bude to skvělé. Nad obzor by měl vyplout kolem 16hod., tj. půl hodiny po úplném zatmění- více o tom třeba na
Sraz v sobotu 10. 12. ve 14:00 jako obvykle u sochy sv. Antonína na Mírovém nám. v Ústí n. L.,
autobusem
odj. Ústí n.L., Divadlo 14:14
příj. Telnice, rozc. Krásný Les 14:44
po červené přes Adolfov a Habartice na Komáří vížku (~9 km), zde možnost občerstvení a odj. busem
Krupka, Fojtovice, Komáří vížka 18:21
Krupka, Bohosudov, žel. přejezd 18:40
tam přeskok na vlak
Bohosudov 18:44
Ústí n.L., hl.n. 18:58
Komu by se nechtělo z hor, může přespat na Komárce http://www.komarivizka.eu/ubytovani - píšou 350Kč, pokračovat na západ směr Cínovec... případně se můžete domlouvat zde přes komentáře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 uplnkovichodci uplnkovichodci | 12. prosince 2011 v 13:02 | Reagovat

Celkem se nás sešlo 9 + 3 pejsci, obloha byla polojasná a měsíc občas vykoukl z mraků, všichni došli a vypadali spokojeně. Z:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz