Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Září 2011

66. putování za úplňkem

8. září 2011 v 18:00 | Zbyněk
Tak zase jedna narychlo spíchnutá pozvánka na procházku souvisejicí s nadcházejicim úplňkem:
v neděli 11.9.2011 ve 14:45 sraz v Ústí n.L. na Mírovém nám. u sv.Antonína, v 15:00 odjezd z hl.n. do Vilsnice (kdo nestihne může jet dalším v 16:00), odtud pěšky Stará Bohyně, Javory, Javorský vrch (výhled+pauza), Slavošov, Lipová, zřícenina hradu Blansko (východ měsíce, západ slunce), pak dolů do Ryjic a odtud zpět MHD bus 19 v 19:51, 20:51, 22:48.
kontakt Zbyněk 777 272 537

Putování po Svatojakubské cestě Brno - Mikulov 24.-25. září

8. září 2011 v 14:56 | Roman

Jelikož se naše chodecké aktivity neubírají pouze směrem k překrásnému Středohoří,
dovoluji si vás pozvat na nultý ročník pěšího putování po prvním moravském úseku cesty
sv. Jakuba do Santiaga de Compostela - trasy Brno - Mikulov, která navazuje na vybudovanou rakouskou část směrem k Dunaji a dále na Salzburg, Innsbruck atd.
O čtvrtém zářijovém víkendu tak budete moci jako první putující tuto přípojnou trasu
Na viděnou se těší vrchní náměsíčník

Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz