Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Navrhujte putování při červnovém zatmění Měsíce

19. dubna 2011 v 13:49 | RoKle
Milí spoluchodci,
čas letí a červnové zatmění Měsíce, kteréžto jest jedno z nejočekávanějších v tomto desetiletí, se kvapem blíží. Měsíc bude ve středu 15. 6. procházet přímo středem zemského stínu a plná fáze úplného zatmění tak bude probíhat více jak 100 minut. Další podobný úkaz nastane až v roce 2015.
Při této unikátní příležitosti jsme se rozhodli dát prostor také vám.
Uvítáme tedy vaše návrhy na putování (trasa včetně časů odjezdů, místa
případného noclehu, apod.) na e-mailu: uplnkovichodci@email.cz.

díky a těšíme se na další úplňky

Roman, Zbyněk, a další
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 skyload skyload | E-mail | 18. května 2011 v 22:31 | Reagovat

Úplněk v Českém středohoří je určitě moc pěkný, leč na úplněk v Lužihorách určitě nemá! Navrhuji Svor - Naděje - Luž - Jedlová.

2 Roman Roman | E-mail | 24. května 2011 v 15:54 | Reagovat

Tož chápu, že by to mohlo být super aj v Lužickejch (sám jsem tam už dlouho nebyl a musím tak někdy vyrazit na vandr), ale my sme nějak pokrevně svázaní s tím přenádherným Středohořím tak by mi to asi neprošlo :-). Vypadá to na Ústí - Milešovka - Lovoš (pozorování, spaní)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz