Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Březen 2011

Putování na Říp v sobotu 19.března

8. března 2011 v 0:59 | RoKle
Milé náměsíčnictvo,

jelikož letošní jarně/letní úplňky nevycházejí bohužel na víkend,
rozhodli jsme se trochu zariskovat a letošní celodenní putování
po dálkové červené turistické značce E10 z Prahy přes Kralupy na Vltavou
na Říp vyhlásit již na brzký, březnový termín.
Naše tradiční akce se tedy uskuteční přesně v den třetího
letošního úplňku - v sobotu 19. března.
Na Říp se můžete vydat odkud chcete, sraz nahoře je v cca 19:30 - 20:00 hodin.
Je domluveno prodloužené otevření restaurace do cca 22 hodin, bude-li slušné počasí,
zájemci mohou přespat někde poblíž ve stanu.
Detaily v Pozvánkách v Galerii.

Přijďte a přivítejte příchod jara putováním na Říp.

na výšlap se těší vrchní náměsíčník

Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz