Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Leden 2011

Úplňky v roce 2011

12. ledna 2011 v 19:27 | RoKle
Milé náměsíčnictvo,

se zpožděním vám všem úplňkomilcům přejeme vše dobré v roce 2011,
hodně zdraví a krásné zážitky při letošních nočních úplňkových touláních krajinou.
Níže jest trochu nepovedená, ale přece jenom tabulka, s rozpisem letošních
úplňků, spolu s několika zajímavostmi. Zvažujeme, zda-li máme pro velký úspěch opět uspořádat vícedenní putování z Brna do Vídně (letos volné dny v říjnu či listopadu kolem úplňku nevycházejí). Máte-li nějaký tip na jiný výlet, sem s ním :-)
Na brzkou viděnou se těší váš úplňkový tandem
Roman a Zbyněk
úplňky v roce 2011


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz