Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Prosinec 2010

Předvánoční úplňková putování

13. prosince 2010 v 19:45 | Roman
Milé náměsíčnictvo,

v předvánočním čase jsme se rozhodli vám nabídnout ještě jednu úplňkovou
noční procházku a výjimečně ve dvou termínech a dvou lokalitách.

První putování vedu já a bude přímo v den úplňku v úterý 21.12. v okolí Brna,
kdy se projdeme podél Brněnské přehrady na hrad Veveří a bude-li čas tak ještě
až do Veverské Bítýšky.

Druhou procházku doufejme plnou dalekých rozhledů den poté vede Zbyněk ve
Středohoří a navštíví nově zbudovanou rozhlednu za obcí Radejčín a cca dvě
vyhlídky na údolí Labe.
Vše je najdete v přiložené pozvánce v Galerii.

zdraví a klidné předvánoční období přeje
vrchní náměsíčník

Roman


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz