Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Listopad 2010

Výroční 60. pochod již tuto sobotu

15. listopadu 2010 v 13:40 | RoKle
Milí přátelé,

tak tu máme zase po čase kulatiny,
kterýchžto jsme dosáhli zejména díky aktivitě Zbyňka,
který i přes časovou vytíženost kolem 150% zvládá pochody
i nadále organizovat a poutníky spoluprovázet.

Šedesátý pochod bude v sobotu 20. listopadu (v předvečer nedělního úplňku )
veden po třech menších hradních zříceninách na Třebívlicku
a bude zakončen v Solanech na tzv. MRKVI či BIOZAHRADĚ
u přátel environmentálně žijících a hospodařících v prostoru bývalé cihelny.
Spacáky si vemte s sebou. Budete-li mít čas a chuť, můžete tam v neděli zůstat
déle a vypomoci třeba se dřívím na zimu.


více viz Galerie - Pozvánky na putování

na příjemnou procházku se těší vrchní náměsíčník

Roman

Středohoří na známce České pošty

10. listopadu 2010 v 17:57 | Roman
Milé náměsíčnictvo,

pokud jste na to už sami na poště nenarazili, vězte že Česká pošta udělala milovníkům Českého středohoří velkou radost tím, že vydala jednoznámkový aršík v hodnotě 43,- Kč. Na aršíku je pohled z jižního břehu řeky Ohře od vsi Brníkov na panorama Českého středohoří. V popředí je zřícenina hradu Hazmburk (Klapý) a raně barokní zámek v Libochovicích, které jsou zobrazeny na vyperforované známce. V pozadí ohraničují obzor (zleva) Solanská hora, Hrádek, Lipská hora, Milešovka, Košťál i s ruinou hradu, Kletečná a Lovoš.
Hazmburk a panorama Českého středohoří


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz