Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Říjen 2010

Za týden na Bořeň

15. října 2010 v 22:41 | RoKle
Milé náměsíčnictvo,

opět jsme tu s nabídkou noční procházky v Českém středohoří..
Tentokrát to bude na jeho okraji - na kopcích Kaňkov a Bořeň,
nedaleko Bíliny..
Vystoupáte-li nahoru, naskytne se vám ojedinělý výhled
na tuto průmyslníky těžce zkoušenou krajinu..
Ač je to pohled leckdy smutný, stojí za to..
Takže načerpejte síly a za týden v pátek 22. října přijďte ;-)

Pozvánka se nalézá v Pozvánkách v Galerii..

vlídné babí léto přeje

Roman

(pochod vede Zbyněk)


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz