Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Srpen 2010

Putování z Brna do Vídně

29. srpna 2010 v 11:36 | RoKle
Vážení a milí náměsíčníci,

vězte, že i letos jsme se rozhodli uspořádat putování krásnou krajinou jižní Moravy a rakouského Weinviertelu z Brna do Vídně. Letošní procházku jsme posunuli z června na září a rozšířili o jeden den na 4 a půl dne, což trochu zvolní tempo a umožní i některé další zajímavé zážitky - návštěva jeskyní na Turoldu u Mikulova, hradu Falkenstein či vinařských slavností v obcích Weinviertelu.
Můžete jít celou, cca 140 km dlouhou trasu, či se jen někde připojit/odpojit (Mikulov, Poysdorf, Mistelbach, ..).

Putování se koná od pátku 24. září do úterý 28. září (státní svátek),
takže vám stačí třeba jen jeden den dovolené či náhradního volna...

Na přesné hodině srazu a dalších podrobnostech se dohodneme se zájemci (odhad kolem 12:00), stejně tak na zajištění spaní, atd.

Pojištění a cestu zpět si každý zajišťuje sám.

Prosím zájemce o brzké nahlášení se a ty, co se nahlásili dříve, o potvrzení své účasti ;-)

Pozvánku si můžete prohlédnout v Galerii - Pochody a klidně ji přeposlat svým známým či vyvěsit někde na nástěnku (zašlu vám ji i v lepší kvalitě).

hezké dny přeje vrchní náměsíčník

Roman

Srpnové úplňkové putování

23. srpna 2010 v 20:54 | RoKle

Ahojte,

Zbyněk narychlo domluvil úplňkový pochod... kdo byste ještě stihli zítra v půl šesté dorazit do Libochovan, určitě nebudete litovat. Více v pozvánce ve složce GALERIE - pochody..

Roman

PS: zanedlouho vyvěsím pozvánku na putování Brno - Vídeň v dnech 24. - 28. září..


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz