Chodit je pro člověka nejlepší medicína. (Hippocrates)


Úplňkoví chodci jsou náměsíčná, neformální, nepříliš organizovaná, nespecifikovatelná a nestranická měnící se skupina lidí, co rádi chodí zejména po kopcích překrásného Českého středohoří. Nejraději pak v noci za úplňku, kdy nabývá chůze krajinou zvláštního magického rozměru a krajinné dominanty se zjevují v nečekaných podobách.

Kromě nepravidelných procházek Středohořím, Krušnými horami, Labskými pískovci či Kokořínskem pořádáme každoročně na jaře víkendové putování z Prahy či Kralup na Říp, občasně čtyř až pětidenní putování z Brna do Vídně po Svatojakubské cestě www.jakubskacesta.cz. Sem tam pořádáme také putování v okolí Brna, nebráníme se ani jiným lokalitám.

Chcete-li být o našich akcích informováni předem e-mailem, vyplňte svou adresu do políčka vlevo dole v menu či napište na uplnkovichodci(zavinac)email.cz a my Vás rádi zařadíme do e-mailového rozesílače aktuálních nejen úplňkových pěších putování a novinek kolem Českého středohoří. Kontakty na organizátory výletů můžete najít na stránce zcela dole. Budeme také velmi rádi když předáte informaci o našich putováních Vašim kamarádům a známým :-)

Prosinec 2009

Silvestrovský pochod při částečném zatmění Měsíce

16. prosince 2009 v 19:07 | Roman
Ahojte,

zvu všechny chůzemilovné náměsíčníky na Silvestroský úplňkový pochod v Českém středohoří ze Sebuzína přes Plešivec, Kamýk a Radobýl do Žalhostic (případně Litoměřic).
Sraz je v cca 13:45 na vlakovém nádraží v Sebuzíně, poté v cca 14 hodin u rozcestníku modré značky v obci. Předpokládaná délka je 13 km. Ze Žalhostic, Velkých Žernosek či Litoměřic jedou ještě navečer před osmou vlaky, takže se všichni dostanete pohodlně domů na novoroční přípitek .

Hlavní část textu pozvánky je v Galerii.

Tož doufám, že dorazíte v hojném počtu.

"vrchní náměsíčník"

Roman

klecker (zavinac) email.cz
605 151 475


Kontakt: uplnkovichodci@email.cz, Roman Klecker klecker(zavinac)email.cz 605151475, Skype: fullmoonwalker, Mojmír Slad 723759024 mxsd(zavinac)centrum.cz a Zbyněk Šachl benno (zavinac) seznam.cz